вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się niszczą oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий